Hoşgeldin!

NetCevap.Net adresi bilinen ve tecrübe edilen her şeyi paylaşarak yardımlaşmak amacıyla kurulmuştur. Üye olmana gerek olmadan sen de bildiklerini insanlarla paylaşabilir veya diğer üyelere sorular sorabilirsin. 

Kullanıcı avatarı
Yazan: leopxieo
#28
Metin2 Oyununda Bilindik Bir Hata peki bu hata nasıl çıkar bu hata büyük ihtimalle patchlerin bozulması yani pvp serverlerin bozulması oyunun ana dizininde sorun oluşması demektir peki ne yapabiliriz.

Oyuna Girildikten Bir Süre Sonra Atıyorsa ve ??? Hatası Veriyorsa,
Özellikle ram ve ekran kartı belleği yetersizliği sebebiyle görülebilir.
Bilgisayar sürücülerinde belli başlı problemler olabilir.
CPU yetersizliğinden dolayı olabilir.
Bu tip kontroller genel anlamda görev yöneticisi üzerinden yapılabilir ve oyunun lag yapan kısımlarında bu durum meydana geliyorsa yüksek ihtimal belirttiğimiz sorun üzerinde durulabilir. Fakat oyun açılmadan bu hata alınıyorsa yani oyun hiç açılmıyorsa aşağıdaki sorun çözme durumunu okuyun.


Çözümü :umursamaz:


Metin2 soru işareti hatasının çözümü çok basittir. Çözümünü kısaca sizin için anlatayım. Çözüm; Metin2 klasörünüzü açın dosya arama bölümünden root. eix ve root. epk dosyalarını silin. Ardından oyuna giriş yapın hata çözülmüş olacaktır. Bu işlemleri sorunsuz bir şekilde yapın eğer olmasa bir diğer çözüm yolunu deneyin. Diğer çözüm yolu nedir diyorsanız. Diğer yolu da kısaca özet geçeyim. Diğer çözüm yolundaki gibi tekrardan metin2 klasörümüzü açıyoruz. Errorlog.exe dosyasını silin. Eğer çözüm olmadıysa errorlog.exe dosyasını not defteri aracılığı ile açın. Not defterinde ekran kartınız ile ilgili bir hata var ise googleden ekran kartınızı güncelleyin. Eğer bundan da bir sonuç almadıysanız fan, ekran kartınız toz almış olabilir kasanızın tozunu temizleyip tekrar bir deneme yapmayı deneyin. Eğer olmuyorsa sorun yazılımsal olmadığından yani tekniksel bir sorun olduğundan yapabilecek hiçbir şey yoktur. Yani tek çözüm yolları bunlar olup başka çözüm yolu yoktur. İlk çözüm kesin çözüm denebilir. İlk çözümü denedikten sonra çok büyük ihtimal ile tüm sorunlar ortadan kalkacaktır
Kullanıcı avatarı
Yazan: tesekkur icin
#110
kardeşim bunu teşekkür için yazıyorum gerçekten çok işime yaradı Allah razı olsun :D

Üye olmadan da konulara cevap yazarak fikrini aktarabilirsin. Ama unutma ki üye olmak sana birçok ayrıcalık kazandıracaktır! Seni aramızda görmekten memnun olacağız! :)